Najnovšie foto
najnovsi_album
Maxizávin

Od 6.12.2019 prebieha adorácia nasledovne:

• Piatok až nedeľa: adorácia v adoračnej kaplnke od piatku 19:00 do nedele 7:30 - spoločné ranné chvály a požehnanie farnosti

Meniny má Alexander

ROK SO SVÄTÝMI späť
V našj farnosti prebieha "ROK SO SVÄTÝMI". Relikvie svätých, ktoré sú uložené k úcte v našom kostole je možné prijať na 2 dni do nahlásených rodín, kde si v kruhu svojej rodiny môžete vyprosiť Božiu pomoc a požehnanie na príhovor jednotlivých svätých. Nahlásenie rodín je možné na farskom úrade v úradných hodinách alebo v pracovné dni po sv. omšiach.

V každom mesiaci je naša pozornosť zameraná k niektorému svätému. Najskôr si ho môžeme uctiť v našom farskom kostole. Poradie je aj v našom farskom kalendári:
január - bl. Edmund Bojanowski
február - sv. Matka Tereza
marec - sv. Ján Pavol II.
apríl - sv. Filoména
máj - sv. Rita z Cascie
jún - sv. Ján Mária Vianney
júl - sv. Anton Paduánsky
august - sv. Terézia z Lisieux
september - sv. Ján Bosco
október - sv. Mária Goretti
november - sv. Kamil de Lellis
december - bl. Zdenka Schelingová

Nasledujúci mesiac relikvie svätca putujú po nahlásených rodinách. Relikvie s obrazom svätca daného mesiaca a modlitby ku nemu si vyzdvihnete v nahlásenom dni ráno po sv. omši a vrátite ich na druhý deň po večernej sv. omši. Je vhodné, aby sa pri tejto príležitosti stretla aspoň najbližšia rodina, ale môžete pozvať aj ostatných vám blízkych. Takto sa zjednotíte v modlitbe a posilníte aj svoje ľudské vzťahy.

Prajeme vám, aby ste aj v spoločenstve s našimi svätými bratmi a sestrami prežili požehnaný čas, kde sa hlavne duchovne obnovíte. Nech vám svätí vyprosia všetky milosti, ktoré potrebujete pre posvätenie vaše a vašich blížnych.

Vaši kňazi