Najnovšie foto
najnovsi_album
Maxizávin
Najnovšie video

Krížová cesta 2018
Bohoslužby
Po: 6:30, 18:00
Ut: 6:30, 18:00
St: 6:30, 18:00
Št: 6:30, 18:00
Pi: 6:30, 18:00
So: 7:00
Ne: 6:30, 8:30, 10:30, 19.30 - (večerná sv. omša počas letných prázdnin nebýva)

Bohoslužby v iných farnostiach:www.dokostola.sk
Spovedanie
- Vždy pol hodinu pred sv. omšou
- pred večernými sv. omšami cez týždeň od 17.30 h
- počas doobedňajších sv. omší v nedeľu začíname 6.05 h a spovedáme celé dopoludnie podľa možnosti kňazov, počas letných prázdnin cez sv. omše nespovedáme.  

Prvopiatkové spovedanie:
(v týždni pred prvým piatkom)
Pol hodinu pred rannými sv. omšami.
Po - St  od 17:00 h
Št         od 16:30 h
Pia        od 16:00 h
- starších a chorých štvrtok  od 9:00 h
Adorácie

Od 6.12.2019 prebieha adorácia nasledovne:

  • Pondelok: adorácia v kostole od 7:00 do 18:00 - slávnostné požehnanie
  • Utorok až štvrtok: adorácia v kostole od 7:00 do 21:00 - slávnostné požehnanie
  • Piatok: adorácia v kostole od 7:00 do 18:00 - uschovanie Sviatosti oltárnej
  • Piatok až nedeľa: adorácia v adoračnej kaplnke od piatku 19:00 do nedele 7:30 - spoločné ranné chvály a požehnanie farnosti
  • Nedeľa: spoločná adorácia v kostole od 18:00 do 19:00 - slávnostné požehnanie farnosti
Stránkové hodiny
  doobeda poobede
Pondelok    15:30 - 16:30
Streda 8:30 - 9:30  
Piatok    *15:30 - 16:30

*Stránkové hodiny v prvopiatkovom týždni sú iba v pondelok a stredu.

SÚRNE ZAOPATRENIE CHORÉHO POSKYTNEME V AKOMKOĽVEK ČASE.

Ochrana osobných údajov

RKC FÚ Žilina - Solinky spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.
Infopanel
Meniny má Alexander

Počet návštev
Dnes: 97
Včera: 275
Týždeň: 1311
Mesiac: 4493

Spolu: 374811
Reklama
Diskvalifikovaní späť

Diskvalifikovaní

Diskvalifikovaní

 

Skupina bratislavských mestských poslancov sa včera vykašľala na verejný záujem.
Bratislavské mestské zastupiteľstvo včera o jeden hlas neschválilo zákaz hazardu na území hlavného mesta.
Z prítomných 41 mestských poslancov za zákaz nezahlasovalo 17 poslancov. Ako pripomenula nezávislá mestská poslankyňa Lucia Štasselová, zákaz nepodporili napriek tomu, že ešte v januári 2015 sa primátor a starostovia mestských častí zhodli, že situácia s hazardom v meste začína byť neúnosná a je potrebné ju riešiť.
Následne v máji toho istého roku sa všetci 45 poslanci zastupiteľstva podpísali pod petíciu za zákaz hazardu. Pre osvieženie pamäti, podpísali sa presne pod tento text:
„Podpísaní obyvatelia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorí dosiahli 18 rokov veku, vzhľadom na to, že na území Bratislavy dochádza k narušovaniu verejného poriadku v súvislosti s hraním hazardných hier, touto petíciou žiadame Mestské zastupiteľstvo hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, aby prijalo všeobecne záväzné nariadenie, ktorým bude ustanovené, že hazardné hry podľa § 3 ods. 2 písm. b), d), e) a i) zákona č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách v znení neskorších predpisov nie je možné prevádzkovať na území hlavného mesta Slovenskej republiky.“
Písmeno b) spomínaného zákona explicitne hovorí o „hazardných hrách v kasíne“. Ak teda teraz niektorí poslanci, ktorí za zákaz nehlasovali (napríklad Martin Chren, Marián Greksa, či Oliver Kríž), hovoria, že tak urobili preto, že návrh znemožňoval jemnejšiu reguláciu, napríklad zachovať hazard v hotelových kasínach, tak to vedie k podozreniu, že sa účelovo vyhovárajú. Pred viac ako rokom sa totiž podpísali pod zákaz hazardu aj v hotelových kasínach.
Navyše dilema, ktorou títo poslanci operujú, je falošná. V máji 2015 sa podpisom pod petíciou stožnili s tým, že bujnenie hazardu v meste je problémom, ktorý má vážne sociálne, zdravotné, ekonomické a bezpečnostné dôsledky.
Ak je to tak, nemal by politik s ohľadom na verejný záujem hlasovať radšej za plošný zákaz hazardu, ako v mene zachovania kasín v niekoľkých hoteloch podporiť zachovanie súčasného stavu? Teda za zachovanie stoviek herní na bratislavských sídliskách, ktoré vyššie spomenuté negatívne javy generujú.
Tento ich logický skrat vedie len k jedinému záveru.
Tí poslanci, ktorí zákaz hazardu nepodporili, sú buď nespôsobilí vyhodnotiť, čo je naozaj vo verejnom záujme, alebo podľahli tlaku či zvodom tých, ktorým zachovanie hazardu v jeho dnešnej podobe veľmi ležalo na srdci.
Povedzme to otvorene, buď sú naozaj naivní a nekompetentní, alebo sa nechali zastrašiť, či kúpiť a naivitou a nekompetentnosťou to len maskujú.
Ako zástupcovia občanov sa však v každom prípade úplne diskvalifikovali. Aj preto si ich mená treba pamätať.
 
Foto: Postoj