Najnovšie foto
najnovsi_album
Pôstna polievka
Najnovšie video

Krížová cesta 2018
Bohoslužby
Po: 6:30, 18:00
Ut: 6:30, 18:00
St: 6:30, 18:00
Št: 6:30, 18:00
Pi: 6:30, (16:30*), 18:00
So: 7:00
Ne: 6:30, 8:30, 10:30, 19.30

* 16.30 iba na prvý piatok a v prikázané sviatky, ktoré pripadnú na pracovný deň
Bohoslužby v iných farnostiach:www.dokostola.sk
Spovedanie
- Vždy pol hodinu pred sv. omšou
- počas večerných sv. omší cez týždeň od 17.30
- počas doobedňajších sv. omší v nedeľu začíname 6.05 a spovedáme celé dopoludnie, počas letných prázdnin cez sv. omše nespovedáme.  

Prvopiatkové spovedanie:
(v týždni pred prvým piatkom)
Po - St od 17:00
Št         od 16:00
Pia       od 15:00
- starších a chorých Pia  od 9:00
Adorácie
V našom kostole Dobrého pastiera prebieha ustavičná adorácia, teda 24 hodín. V noci je otvorený bočný vchod z dvora, od fary, aj malá bránka pri fare.
Spoločné adorácie bývajú:
- vo štvrtok po sv. omši
- v nedeľu o 18.00 - 19.00Stránkové hodiny
  • pondelok - po večernej sv. omši do 19.30
    streda a piatok - od 16:00 do 17:15
    utorok a štvrtok - nestránkové dni 
  • Súrne zaopatrenie chorého poskytneme v akomkoľvek čase.
Infopanel
Meniny má Urban

Počet návštev
Dnes: 139
Včera: 163
Týždeň: 1212
Mesiac: 5077

Spolu: 264323
Reklama
Školské sestry sv. Františka
Školské sestry sv. Františka pôsobia v našej farnosti v dvoch komunitách. Ich charizma je kontemplatívno-apoštolská: snažia sa o dôverné spojenie s Bohom uprostred apoštolskej práce.
 
Prvú komunitu tvoria 3 sestry.
Sestra Jozefka je hlavnou kuchárkou v školskej jedálni Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline (GSF). V rámci našej provincie sa venuje pridruženým členom kongregácie, ktorí sa stretávajú na stretkách v Katolíckom dome v Žiline alebo i v tejto komunite na Solinkách. Je miestnou predstavenou tejto komunity.
Sestra Zuzana je učiteľkou v Cirkevnej základnej škole s Materskou školou Dobrého pastiera v našej farnosti. V súčasnosti je triednou učiteľkou druhákom. Taktiež sa venuje birmovancom a pastorácii povolaní.

Sestra Lenka je treťou sestrou tejto komunity. Učí matematiku, hudobnú a telesnú výchovu na GSF.
Druhú komunitu v našej farnosti tvoria 4 sestry.
Sestra Alžbeta učí anglický jazyk a náuku o spoločnosti na GSF. Je miestnou predstavenou tejto komunity. Zapája sa do stretka mladých v našej farnosti a venuje sa aj birmovancom.
Sestra Katarína učí matematiku a informatiku na GSF. Vo farnosti sa venuje birmovancom pri príprave na prijatie sviatosti birmovania a pastorácii povolaní.
Sestra Lívia je v rámci našej provincie provinciálnou sekretárkou, tejto službe sa venuje v Katolíckom dome v Žiline a návštevou sestier v komunitách na celom Slovensku. Predtým pôsobila ako učiteľka anglického jazyka a dejepisu na GSF.
Sestra Mária pracuje v Diecéznej charite Žilina – pripravuje podklady a ostatné záležitosti súvisiace s fungovaním charity v diecéze. Zapája sa do aktivít farskej charity v našej farnosti a pôsobí v hnutí františkánskej mádeže Gifra na Slovensku.
Sestry vo farnosti rozdávajú sväté prijímanie, navštevujú chorých, zúčastňujú sa rôznych aktivít.
Svojou prítomnosťou v našej farnosti sa snažia byť s ľuďmi a pre ľudí. Sprevádzajú ich svojou podporou, modlitbami a obetami. Uskutočňujú tak charizmu ich zakladateľky M. Františky Antónie Lamplovej, ktorá sa dá zhrnúť do slov: „Som tu s Bohom pre vás.“

 
Web stránka: http://www.skolskesestryosf.rehola.sk/