Ne: 6:30, 7:30*, 9:00, 10:30, 19:30

Meniny má Sidónia

Spolu: 209254
Školské sestry sv. Františka
Školské sestry sv. Františka pôsobia v našej farnosti v dvoch komunitách. Ich charizma je kontemplatívno-apoštolská: snažia sa o dôverné spojenie s Bohom uprostred apoštolskej práce.

Prvú komunitu tvoria 3 sestry.
Sestra Jozefka je hlavnou kuchárkou v školskej jedálni Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline (GSF). V rámci našej provincie sa venuje pridruženým členom kongregácie, ktorí sa stretávajú na stretkách v Katolíckom dome v Žiline alebo i v tejto komunite na Solinkách. Je miestnou predstavenou tejto komunity.
Sestra Zuzana je učiteľkou v Cirkevnej základnej škole s Materskou školou Dobrého pastiera v našej farnosti. V súčasnosti je triednou učiteľkou druhákom. Taktiež sa venuje birmovancom a pastorácii povolaní.

Sestra Lenka je treťou sestrou tejto komunity. Učí matematiku, hudobnú a telesnú výchovu na GSF.
Druhú komunitu v našej farnosti tvoria 4 sestry.
Sestra Alžbeta učí anglický jazyk a náuku o spoločnosti na GSF. Je miestnou predstavenou tejto komunity. Zapája sa do stretka mladých v našej farnosti a venuje sa aj birmovancom.
Sestra Katarína učí matematiku a informatiku na GSF. Vo farnosti sa venuje birmovancom pri príprave na prijatie sviatosti birmovania a pastorácii povolaní.
Sestra Lívia je v rámci našej provincie provinciálnou sekretárkou, tejto službe sa venuje v Katolíckom dome v Žiline a návštevou sestier v komunitách na celom Slovensku. Predtým pôsobila ako učiteľka anglického jazyka a dejepisu na GSF.
Sestra Mária pracuje v Diecéznej charite Žilina – pripravuje podklady a ostatné záležitosti súvisiace s fungovaním charity v diecéze. Zapája sa do aktivít farskej charity v našej farnosti a pôsobí v hnutí františkánskej mádeže Gifra na Slovensku.
Sestry vo farnosti rozdávajú sväté prijímanie, navštevujú chorých, zúčastňujú sa rôznych aktivít.
Svojou prítomnosťou v našej farnosti sa snažia byť s ľuďmi a pre ľudí. Sprevádzajú ich svojou podporou, modlitbami a obetami. Uskutočňujú tak charizmu ich zakladateľky M. Františky Antónie Lamplovej, ktorá sa dá zhrnúť do slov: „Som tu s Bohom pre vás.“

Web stránka: http://www.skolskesestryosf.rehola.sk/