Najnovšie foto

Št         od 16:00
Pia       od 16:00
- starších a chorých štvrtok  od 9:00

Od 2.1.2019 prebieha adorácia nasledovne:

• Piatok až nedeľa:
  • adorácia v kaplnke piatok od 18:50 do nedele 7:30 - ranné chvály - požehnanie farnosti
  • Nedeľa: adorácia v kostole od 18:00 do 19:00 - požehnanie farnosti
Pondelok 15:30 - 16:30
Streda 8:30 - 9:30 18:45 - 19:00
Piatok 8:30 - 9:30

Meniny má Marek

KONGREGÁCIA SESTIER SLUŽOBNÍČOK NAJSVÄTEJŠEJ PANNY MÁRIE NEPOŠKVRNENE POČATEJ
obr

Hlavným poslaním našej Kongregácie je služba deťom, chudobným a chorým. Služba blížnym je pre nás splnením poslania, ktoré sme dostali od Boha skrze Cirkev a nášho otca zakladateľa bl. Edmunda Bojanowského. To poslanie je pre každú sestru cestou k Bohu, ktorému sme zasvätili celý svoj život. Žijeme charizmou, ktorou Duch Svätý obdaril otca zakladateľa, bl. Edmunda Bojanowského: služba človekovi v jednoduchosti ducha a skutkami lásky podľa vzoru Panny Márie - vernej a obetavej Služobnice Pána.

Náš otec zakladateľ Edmund, ktorému hovorili – srdečne dobrý človek – pochádzal zo šľachtického rodu z Poľska. Kongregácia má teda svoje korene v Poľsku, kde prebieha aj naša formácia – príprava na rehoľný život. Pôsobíme okrem Slovenska na celom svete, realizujúc slová nášho bl. Edmunda: "Každá dobrá duša je ako svieca, ktorá sa sama spaľuje a iným svieti". Naša spiritualita je úzko spojená s postavou Panny Márie, ktorá veľkodušne a s pokorou odpovedala na Božie pozvanie: "Hľa Služobnica Pána, nech sa mi stane podľa Tvojho slova". Hlavným sviatkom je slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, ktorá sa slávi 8. decembra.

Kongregácia na území bývalého Československa pôsobila už od roku 1927, kedy vznikla Česká provincia, ktorá mala na Morave 5 domov a 60 sestier. Sídlo provincie vtedy bolo v Bohumíne.

Na   Slovensko, do Spišskej Belej,  prišli    prvé   sestry   Služobníčky v  roku 1990 na pozvanie zosnulého p. Štefana Horvátha SVD. Neskôr zmenili pôsobisko a odišli do Svitu. V krátkom čase sa utvorili filiálky taktiež v Plavnici a v Žiline

Na Morave v súčasnosti pôsobíme v Ludgeřoviciach, kde máme Cirkevnú škôlku a v Starom Bohumíne, kde je tiež sídlo Československej provincie.

V Žiline pôsobíme od roku 2007 a svoje poslanie uskutočňujeme prácou v Cirkevnej materskej škole Dobrého pastiera a službou vo farnosti. Našu komunitu aktuálne tvoríme v dvojici:

SM. Dominika, SM. Faustína.

SM. Dominika – Pri hľadaní povolania ma v srdci sprevádzalo volanie sv. Augustína, syna mojej krstnej patrónky sv. Moniky: „Pre seba si nás stvoril, Bože, a nespokojné je naše srdce, dokiaľ nespočinie v Tebe." A On dal môjmu srdcu zakúsiť pokoj a upevňuje ma v sebe.

SM. Faustína – Prežívala som obdobie v ktorom som hľadala pravý zmysel svojho života, svoje miesto na zemi.  Mala som vnútorný nepokoj – nebola som spokojná s tým ako žijem. Nevedela som ani poriadne ako sa to stalo, ale veľmi som sa za zaľúbila do „najkrajšieho z ľudských synov" – Ježiša. Túžila som byť iba s Ním a patriť Mu, to bol môj dôvod vstupu do rehole.

Web stránka: http://www.sluzobnicky.sk