Po - St od 17:00
Št         od 16:00
Pia       od 16:00
- starších a chorých štvrtok  od 9:00
V našom kostole Dobrého pastiera prebieha ustavičná adorácia, teda 24 hodín. V noci je otvorený bočný vchod z dvora - od fary a malá bránka pri fare.
- vo štvrtok po sv. omši (okrem prázdnin)
- v nedeľu o 18.00 - 19.00

• pondelok až piatok po večernej sv. omši do 19.00 dni

Meniny má Jana

Modlitby | Kódex | Sviatosti | Adoracie | Odpustky |

Prostredníctvom eucharistickej adorácie sa Ježiš dotýka duše každého človeka a pôsobí v samom srdci sveta. Adorácia ako univerzálny prostriedok proti zlu, ktoré sužuje ľudstvo, je čerpaním Božej milosti priamo z jej prameňa. Adorácia z nás robí aktívnych spolupracovníkov Boha, lebo nás zjednocuje s Kristom v jeho ustavičnej adorácii Otca a v diele vykúpenia ľudstva. Eucharistická adorácia býva v nedeľu a trvá asi hodinu. V atmosfére sviečok a vône kadidla je sprevádzaná spevmi z Taizé a modlitbami, zamysleniami, čítaniami z Písma.

"Nemôžeš sa modliť doma ako v Cirkvi, kde je veľký počet, kde vystupuje volanie k Pánovi ako z jedného srdca. Tam je niečo naviac, súzvuk duší, puto lásky, modlitby kňazov."
(sv. Ján Zlatoústy)

"Nedeľa je aj dňom na uvažovanie, dňom na ticho, na pestovanie kultúry a meditáciu, čo všetko napomáha vzmáhaniu vnútorného a kresťanského života."
(Katechizmus katolíckej Cirkvi)

Pán Ježiš povedal:

"Nevedeli ste ani hodinu so mnou bdieť?"

Aj touto formou modlitby chceme zadosťučiniť Pánovmu smädu po našej láske a pozornosti vo Sviatosti jeho Lásky. Príďte spolu s nami tvoriť duchovné srdce, ktoré bije v Kristovej Cirkvi. To Srdce bije Láskou Ducha Svätého.

Preto vás pozývame aj na spoločnú adoráciu v našej farnosti:
- nedeľu od 18.00-19.00 hod.
- každý štvrtok po večernej sv. omši (okrem prázdnin)